Konference a workshop se zaměřením na modernizaci legacy aplikací

28. - 30. května 2018

Microsoft, Praha

Konference již proběhla, děkujeme za Váš zájem! Dozvědět se více

O konferenci

V poslední době slýcháme stále častěji o cloudu, kontejnerech a microservices architektuře. Nové technologie a frameworky se na nás valí ze všech stran, jenže většina z nás má na krku aplikace vyvinuté před mnoha lety, které mohou z těchto novinek zdánlivě využít jen naprosté minimum. Na konferenci „Update Days: Legacy aplikace“ uvidíte přednášky zaměřující se na to, jak si při údržbě a rozvoji stávajících aplikací usnadnit život. Ukážeme vám, jak některé části aplikace oddělit a udělat z nich mikroslužby běžící v kontejnerech. Součástí budou též přednášky o optimalizaci aplikací, ať už po stránce výkonu, spotřeby paměti nebo komunikace s databází. Uvidíte také, jestli by se pro nové části aplikace nehodila například dokumentová databáze, nebo jak vám může pomoci Resharper při větším refaktoringu vaší aplikace.

Termín konání

Dvoudenní konference

12 přednášek

Celodenní workshop

4 přednášky

Update Conference photo 01 Update Conference photo 03 Update Conference photo 02

Neváhejte a zaregistrujte se ještě dnes!

Zažijte dva konferenční dny i celodenní workshop na vlastní kůži a inspirujte se od těch nejlepších z oboru. V rámci konference vás čeká celkem 12 odborných přednášek a workshop o IIS a zpracovávání úloh na pozadí vedený Michalem Altairem Valáškem.

Kompletní vstupenka zahrnuje:

  • Účast na všech 12 přednáškách konference
  • Celodenní účast na středečním workshopu
  • Teplý oběd v restauraci UNIQUE
  • Občerstvení během přestávek
  • Networking a diskuse se speakery

Registrujte se na konferenci i workshop za zvýhodněnou cenu!

Pro účastníky konference

Registrace ukončena

Přednášející

Zkušení odborníci na modernizaci legacy aplikací

Tomáš Jecha

Avast, Microsoft MVP

Jiří Činčura

Microsoft MVP

Miroslav Holec

HAVIT, Microsoft MVP

Robert Haken

HAVIT, Microsoft MVP

Tomáš Herceg

RIGANTI, Microsoft MVP

Ladislav Šesták

RIGANTI

Martin Dybal

RIGANTI, Microsoft MVP

Michal Altair Valášek

Altairis, Microsoft MVP

Program

Dvoudenní konference a závěrečný workshop na společné téma

První den/28.5.2018 Druhý den/29.5.2018 Workshop/30.5.2018
09:30 10:30

Keynote: Legacy vs Buzzword Driven Development

Na této optimisticky laděné přednášce si budeme povídat o tom, jaké možnosti má vývojář, který se musí starat o několik let starý systém, jež není možné přepsat. Zatímco všichni kolem básní o microservices architektuře a kontejnerech a účastní se pravidelných okultistických rituálů za účelem vyvolávání kubernettských démonů, my si ukážeme pár tipů a triků, které vám zpříjemní život na existujícím projektu a přitom jejich implementace nezabere mnoho času.

Tomáš Herceg

CZ
10:45 11:45

Postupy při diagnostice větších .NET + SQL Server aplikací

Jak řešit situaci, kdy dostanete na starosti údržbu, rozšiřování nebo optimalizaci velkého systému vyvíjeného řadu let? Ukážu několik postupů, jak hledat slabá místa a plánovat optimalizaci ve scénářích aplikací .NET + SQL Server scénářích.

Tomáš Jecha

CZ
13:00 14:00

Visual Studio bez Resharperu

S každou novou verzí Visual Studia podstupuji test, zdali jsem schopen s ním produktivně pracovat bez Resharperu. Po mnoho let to byl pocit, že jsem se střelil do nohy a k R# jsem se pokorně vracel. S Visual Studiem 2017 se situace obrátila a s každým jeho updatem se dále zlepšuje. Přijďte se podívat na mé triky pro efektivní práci s Visual Studiem a na novinky posledních i budoucích verzí, z nichž na některé se můžete teprve těšit.

Robert Haken

CZ
14:15 15:15

Visual Studio s Resharperem

Pracovat s codebase, která je velká a neideálně členěná, může být dost složité, a právě tady nám může ReSharper výrazně zpříjemnit pracovní část dne. Ukážeme si, jak se snadno navigovat v kódu, uvidíte spoustu klávesových zkratek a mnoho pokročilých refactoringů, které samotné Visual Studiu zatím ještě neumí.

Martin Dybal

CZ
15:45 16:45

Logování a diagnostika aplikací s App Insights

Dostala se vám do rukou aplikace, která si žije svým životem? S Application Insights můžete odhalit její nejtemnější stránky, které vás nenechají spát. Ukážu vám, jak snadno dostat aplikaci pod kontrolu s diagnostickou službou Application Insights.

Miroslav Holec

CZ
17:00 18:00

C# 6, 7.x, 8 a funkce pro jednodušší codebase

Nové verze C#, ačkoli se většinou mluví o hlavních novinkách, přinášejí také malé syntaktické vychytávky. A právě tyto mohou pomoci zjednodušit kód či nahradit hromadu helper funkcí. A co lepšího pro codebase udělat, než smazat řádky kódu. Ukážu vám ty, které jsem na vlastní klávesnici použil a které mohou být zajímavé i pro vás.

Jiří Činčura

CZ
09:30 10:30

Messaging mezi aplikacemi a službami

Ať už navrhujete větší systém, píšete microservices nebo rozbíjíte monolitickou aplikace na menší kusy, je třeba zajistit komunikaci mezi jednotlivými částmi. Na této přednášce budu mluvit o možnostech messagingu od přímého volání API endpointů, až po využití routování a front zpráv pro zvýšení dostupnosti a škálování. Zmíním možnosti v cloudu i on-premise – budu srovnávat mimo jiné i technologie Service Bus, RabbitMQ nebo Event Grid.

Tomáš Jecha

CZ
10:45 11:45

Automatizace buildů pomocí TFS / Visual Studio Team Services

Na této přednášce se podíváme na výhody, které přináší automatizace build procesu. Ukážeme si, jak jednoduše nastavit základní workflow pro kontinuální integraci a nasazení aplikace na server. Porovnáme funkce klasického Team Foundation Serveru s Visual Studio Team Services. V závěru přednášky si ukážeme užitečná rozšíření, které lze najít na Visual Studio Marketplace.

Ladislav Šesták

CZ
13:00 14:00

Jak se nezbláznit z testování

Přepsat existující projekt tak, aby dodržoval SOLID principy a byl dobře testovatelný, není v mnoha případech možné. Na této přednášce si ukážeme, jak se s testováním poprat i přesto, že aplikace s ním v návrhu vůbec nepočítala, a ukážeme si některé metody, které nám umožní otestovat alespoň něco. Budeme si povídat i o UI testech, které mají mnoho nevýhod, ale umožňují testovat alespoň části aplikace, až už je napsána jakkoliv.

Tomáš Herceg

CZ
14:15 15:15

Profiling výkonu a paměti

Diagnostika potíží .NET aplikací je mojí doménou. Tentokrát se zaměříme na výkon a paměťovou náročnost aplikací. Podíváme se na dostupné nástroje pro profilování aplikací a prakticky si předvedem diagnostiku na několika problémových scénářích.

Robert Haken

CZ
15:45 16:45

Provozování vlastního NuGet feedu

Znáte služby MyGet, ProGet, VSTS a další? Na všech si můžete zahostovat vlastní NuGet feed. Na této přednášce si řekneme určité výhody těchto služeb, zároveň se však podíváme na hostování vlastního NuGet serveru. Ukážeme si jak vytvářet NuGet balíčky na .NET Frameworku a jak se to liší na .NET Core, ukážeme si jak si takový NuGet přidat do Visual Studia a třeba i jak takový NuGet feed zabezpečit.

Ladislav Šesták

CZ
17:00 18:00

Migrujeme do GITu, pracujeme s GITem

Ukážeme si, jak provést migraci z Team Foundation Version Control na GIT, a na co si při tom dát pozor. Dále se podíváme na možnosti, které GIT nabízí, a porovnáme výhody a nevýhody GITu a TFVC. Ukážeme si základní operace s GITem - jak spravovat větve, vytvářet pull requesty a další užitečné postupy.

Ladislav Šesták

CZ
10:00 11:00

Pohled pod kapotu IIS

Ukážeme si, jak IIS funguje uvnitř, tedy jak fungují worker procesy, application pooly a jak můžete na svém serveru zavést apartheid, tedy segregaci a perzekuci (a proč je to dobrá věc).

Michal Altair Valášek

CZ
11:15 12:15

Dlouho běžící úlohy a jak na ně

Z uvedené architektury vyplývá, že zabijákem výkonu IIS jsou dlouho běžící požadavky. Proto je žádoucí je dostat mimo něj. V této části si ukážeme, jak to udělat.

Michal Altair Valášek

CZ
13:15 14:30

Proč a jak vytvářet Windows Services

Služby (services) ve Windows jsou typickou technologií pro zpracování požadavků na pozadí. V tomto bloku si ukážeme, jak Windows služby programovat v .NETu, jak je registrovat, jak s nimi komunikovat a ovládat je.

Michal Altair Valášek

CZ
14:45 16:00

Nebojte se front

Velmi užitečnou pomůckou pro decoupling jednotlivých operací a škálovatelnost je použití front. V posledním bloku si ukážeme, jak používat služby pro správu front vestavěné ve Windows (MSMQ) a jak je převést na vyšší úroveň s použitím Windows Azure.

Michal Altair Valášek

CZ

Registrace

Kapacita přednáškového sálu je 150 osob, proto se na konferenci i workshop Update Days: Legacy aplikace registrujte co nejdříve.

Pořádali jsme

Matt Warren a Ben Adams patřili mezi největší lákadla podzimní konference CORESTART. Spolu s dalšími 4 českými přednášejícími, mezi kterými byl Tomáš Herceg, Michal Altair Valášek, Tomáš Jecha a Jiří Činčura, kompletně provedli všech 150 účastníků novou platformou .NET Core 2.
Zpestřením programu byly také workshopy open-source frameworku DotVVM, prezentace na Microsoft Surface Hubu a také večerní posezení s přednášejícími.

Speakeři odvedli práci na jedničku. Jako bývalému javistovi a phpkáři se mi líbilo, že v dosti případech v problematice vysvětlovali i základní pojmy, takže se člověk rychleji "chytl" tématu.

Účastník konference
Corestart 2.0 banner
Budoucnost ASP.NET banner

Jednodenní konference Budoucnost ASP.NET se konala 8. září 2017 v pražské pobočce Microsoftu. Zaplněný hlavní sál se mohl těšit zejména na přednášky o ASP.NET Core, na novinky v ASP.NET MVC a také na další zajímavosti o vybraných webových frameworcích.
Tomáše Hercega a Michala Altaira Valáška ještě doplnili v přednášení Tomáš Jecha, pravidelně školící pro DotNetCollege, a hostující řečník Pavel Janečka ze společnosti Snapshot.

Další konference od DotNetCollege na vysoké úrovni. Nejvíce mě zaujal Altair, byl vtipný, přednáška super vyladěná s velmi přínosným obsahem a rozumným rozsahem, velký take away.

Účastník konference

V březnu 2017 jsme pořádali dvoudenní konferenci Architecture & Security Days, která byla věnovaná návrhu softwarových systémů z pohledu architektury a bezpečnosti. Akce se konala opět v moderních prostorách pražské pobočky Microsoftu.
 Přednášeli profesionálové a dlouholetí držitelé titulu Microsoft MVP (Most Valuable Professional) Tomáš Herceg ze společnosti RIGANTI a Michal Altair Valášek ze společnosti ALTAIRIS.

Oba přednášející perfektně rozumí tomu, o čem hovoří, a mají navíc talent předávat informace příjemným a srozumitelným způsobem.

Účastník konference
Architecture & Security Days banner

Místo konání

Konference i workshop se koná v moderním prostředí pražského sídla Microsoftu na adrese Vyskočilova 1561/4a.

Metro

Linka C

Budějovická
Ze stanice Budějovická je to na místo konání zhruba 10 minut chůze. Místo chůze lze využít autobusovou linku 118, zastávka Vyskočilova.

Autobus

118, 124, 170

Vyskočilova
Na místo se lze dostat autobusem, a to linkou 118, 124 nebo 170, zastávka Vyskočilova.

Auto

Placené parkovište

Delta Building
Auto lze parkovat přímo na krytém parkovišti Delta Building, případně poblíž na placeném parkovišti Za Brumlovkou nebo Vyskočilova.
Vyskočilova 1561/4a
140 00 Praha 4
Konference se koná v přízemí v konferenčním sále "Praha" v budově Microsoftu v Praze.

Praktické informace

Doporučujeme přijít 30 minut před začátkem první přednášky, abyste se stihli v klidu zaregistrovat, dát si ranní čaj nebo kávu a pohodlně se usadit. Při registraci stačí říci své jméno, příjmení a firmu.

Partneři konference